2011. december 31., szombat

2. nap - Shopping List

2 napja Skóciában- A bevásárlás

Ma reggel Noémi jött értem, bementünk a rendelőbe. A beteganyag teljesen hasonló, mint otthon. Volt ma egy magyar nő is.. hát neki voltak a mai napon a legrosszabb fogai. Mondtam is Sarahnak, hogy magyarok akkor mennek fogorvoshoz, ha nagyon fáj már, és igazam is volt. 1 körül megérkezett Zoli is aki busszal jött elször Stonehavenből Portlethenbe. Kicsit netezgettünk, majd irány a közelben lévő ASDA (majdnem Tesco, de nem). Van egy helyes kis kajálda része, ahol olcsón (szintén a Skótoknak) lehet enni. Mi chicken tikka-masalát ettünk, biztosra mentünk ugyanis már egyszer kipróbáltuk, és egy teljesen ehető indiai étel. Mielőtt bevásároltunk volna, azonban szétnéztünk a többi bevásárló helyen is. Homebase volt az egyik, meglepő módon lakberendezési áruház volt, ahol én már előre kinéztem magamnak egy helyes kis elektromos kandallót (nem lehet élni Skóciában kandalló nélkül!!!!), nem is olyan vészes 189 fontos áron. Persze ez a jövő zenéje. Zoli gyakorlatilag mint Aliz csodaországban, belemerült az árukba és az árakba, alig lehetett kirángatni.
Matalan volt a következő...nos azt nemigazán tudom hasonlítani semmihez otthon, van ruha is meg lakberendezési cucc is, a lényeg, hogy jóval olcsóbb, mint a Homebase volt.
A harmadik, legérdekesebb Argos névre hallgat. Argosnak van egy telefonkönyv vastagságú katalógusa, amiben Zoli szavaival élve Jézuskától géppuskáig minden van, és majdnem szó szerint. 20 oldal csak a porszívó választék. Ezt ingyen el lehet hozni, és órákig lapozgatni. Ha megtetszik valami, fogod, és megrendeled, és kihozzák.
Na, miután azt beszereztük, mentünk vissza az Asdába bevásárolni. Nagyn érdekes magyar embernek, hogy a kijárat egyben bejárat is, tehát ahol kimegyek a boltból, ott is tele van cuccokkal, nem feltételezik, hogy lop az ember, és nincsenek méteres detektoros kapuk, valamint egyszerre 18 pénztár nyitva volt, így nem volt sor.
Elég nagy a választék. Alapvetően a hús nagyon drága, de ha aznap jár épp le valami, akkor azt pár penniért el lehet vinni. Pl a sorban előttünk álló ember marhahús fasírtokat vett, fél kilót 40 penniért. Csirkemellfilé frissen fél kiló3 font (1200 Ft körül), fagyasztva 1 Font. Bevásároltunk néhány alap dolgot, hogy tudjunk itthon főzni.
Nade a teljesség kedvéért bemásolom a listánkat:
-bevásárlószatyor 6 penny (nagy, 1et vettünk a törékenyeknek, a kicsik ingyen voltak)
-Budweiser 1,56 font (alapvető élelmiszer)
-Dolmio spagettiszósz 1 font
-Floriol 1,59
-spagettitészta 0,89 (!!!!)
-tej -fél l 0,49
-asda pizza 1,50
-Nivea tusfürdő 1,85
-Camambert sajt 300 g 1
-Philadelphia vajkrém- 1
(300 g, duplája mint otthon)
Palmolive tusfürdő 1
Twinnings tea 80 db, 250g 2,89
Twinnings tea 50 db, 125g 2,36
Cadburry Rolls (imádnivaló csokis sütik) 1,08
tojás, 6 db, skót 1,50
hajkefe 2
mélyhűtött süti, profiterol szerű, 6 db 1
zsömleféleség 4 db 0,6
tortellini baconos 0,3 kg 1,5 (ezt el is fogyasztottuk vacsira, Isteni volt. Le is fotóztam, hogy Zoli főz)
darált hús fél kg 1,5
férfi nagypapa-papucs 3
fogkrém Oral-B 3,49 (felhívnám mindenki figyelmét, hogy ez volt a legdrágább, remélem jön majd orvosllátogató hozzánk)
fél kg reszelt sajt 2
olasz szalámi válogatás 2

+++ Helyi The co-operative
ariel 0,8 kg 2
ablaktisztító 0,99
konyhai tisztító 0,99
öblítő (1,0 l) 1
só (350 g) 1,49 (ennél azért van lényegesen olcsóbban is)
darálós üveges feketebors (50 g) 1,75
+++

A pénztárnál egy kb 18 éves fiú volt, nagyon aranyos. Fújt fertőtlenító spay-jel a pultra, majd ujját belenyomkodta, és azzal választotta szét a zacskókat. Na ilyet sem láttam még.
Jól megrakodva elindultunk vissza a rendelőbe, ami Zoli szerint 10 percre volt. Ez így is lett volna, ha nem az ellenkező irányba indulunk el a közben megint eléggé feltámadt szélben. Szétfagytunk persze. így kb 20-25 perces lett az út, amin nemigen láttunk járókelőket.
Az egyik kereszteződésben láttunk egy útjelzőtáblára kifeszítve egy lepedőt, amire ráírták, hogy HAppy 50th Birthday Mom, I love you. Ez mennyire kedves gesztus!!
Rendelőből Noémi hazahozott minket...miután felmelegedtünk kicsit, majd itthon főzés főzés.
Lassan fekvés.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése