2012. január 7., szombat

11. nap - The Microwave Oven

Amióta nem írtunk, nagyin sok minden történt, megérkezett például a cuccunk, amit elkezdtünk kirámolni, bár fôleg Zoli..mondjuk azt, hogy az esetek …95 százalékában Zoli rámolt ki. Szerencsére minden sérülésmentesen kijött… bár a gépemet még nem rámoltuk ki, csak a Macet, meg a tvt. Itt ha bedugjuk a konnektorba, a levegôbôl 30 ingyenes tv csatorna jön, amik elég jók, egyik este pl a Ratatouille-t néztük. Mindent angolul feliratozva is lehet nézni, persze ezt nem hiszem hogy miattunk, külföldiek miatt tennék, hanem a hallássérültek miatt. Viszont a látássérültek miatt meg- ha a feliratot bekapcsoljuk, néhol olyan is van, hogy elmondja egy nôi narrátor, hogy éppen mi történik. Pl: " Remit követi a szakács, szorosan a nyomában, van, de nem éri utol. Remi egyik hajóról a másikra ugrik, a szakács meg utána, de beleesik a vízbe"
Meg ugye 3 napja már dolgozom is. A beteganyag nagyon vegyes, érdekes betegségekkel találkozom itt. Napi 20-21 beteg van, ezek most fôleg kontrollok csak, egykét tömést csinálok, ha valami nagyon picit látok. Idáig imádom az amalgámtömést. Gyors, hatékony és egyszerû. Ma már egész jól ment az alapja a dolgoknak, a számítógépbe felvivés és a paírmunka intézése.. azt hiszem. Kezdek hozzászokni ehhez a digitális röntgenhez is.
Estére persze hullafáradt vagyok, beesek az ágyba.. ami a lényeg, hogy nem maga a munka fáraszt ki, hanem az angol. Nap végére néha elég nehezen értetem meg magam. A betegek néha visszakérdeznek, mert nem értik meg a szép angolos kiejtésemet.

A Scottish Gas-sal kapcsolatban, már másnap érkezett egy levél, hogy üdvözölnek, és beszéltünk velük, hogy a felszólító leveleket legyenek szívesek az ingatlanosnak küldeni, ezt meg is tették. Az ingatlanost utána mi is felhívtuk, egyrészt hogy elkérjük a szerzôdésünket- ugyanis az számít most nekünk lakcímkártyának, másrészt elmondani a felszólítóleveleket, harmadrészt hogy ellenôrizzék már le az egyik radiátort, mert szerintünk nem mûködik rendesen. Mindenre azt mondták hogy oké oké, persze persze el lesz intézve ne aggódjak. Hát kicsit szkeptikus vagyok effelôl. Mindenesetre a Zoli elment a papírokkal, és elhozta a szerzôdést.
Az elektromos radiátorunk miatt meg még hivogatni fogom ôket, nehogy "elfelejtsék".

Ma este (péntek) Zoli eljött a rendelôbe, onnan mentünk bevásárolni az Asdába (= majdnem Tesco), ahol megvettük azt a mikrót, amit mindketten már rég kiszemeltünk, és nagyon tetszett nekünk. Szép piros, nemrég üzemeltük be. Aztán vettünk még nagyon szép wc kefét.. bocsi mindenkitôl, de tényleg nagyon szép, meg kis fürdôszobai szettet hozzá. Meg telefont vettünk, mert jövôhéten jönnek bekötni a netet- reményeink szerint, de telefonvonalat is kapunk, és Zoli szerint akkor kell egy telefon is. Most éppen azt nyomogatja… avgy negyed órája pityeg vele.

Az albérletünkkkel kapcsolatban továbbra is kételyeink vannak.. egyrészt ugye papírvékonyak a falak, és most is hallom, hogy beszél a szomszéd- tegnap egy barátnôje volt itt és csajbuli volt, ma a pasija van itt J. Másrészt nagyon furának tartjuk, hogy az ajtónkon… már ami az albérletbe vezet egyetlen darab zár van. Amit szerintem még én is be tudnék nyomni, ha nagyon megfeszülnék. Megfigyeléseink szerint azonban mindenhol ilyen zár van.. szóval nem tudjuk, hogy aggódnunk kellene e miatta.

Hmmm…. JA! Megvannak az elônyei annak, hogy késôn kel a nap, reggel negyed kilenc körül, ui pont látom a napfelkeltét munkába menet (Noémi visz midnig), és ma reggel Zoli le is ment fotózni és gyönyörû képeket csinált a napfelkeltérôl. Majd feltöltjük, amint lesz netünk.

Meg a konyhánk is pofásodik, majd arról is.

Puszpuuusz!!!

2 megjegyzés:

  1. Ettől a "beteganyag" szótól ki ráz a hideg!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nem tudnál valami mást ki találni mondjuk pl betegek.

    VálaszTörlés